Gossen Metrawatt Camille Bauer

Czym wykonywać testy aparatury medycznej?

Czy można testować aparaturę medyczną multimetrami?

Multimetr to narzędzie, dzięki któremu można wykonać podstawowe pomiary wielkości elektrycznych. Gossen Metrawatt posiada specjalną serię multimetrów wykonanych z materiału o właściwościach bakteriobójczych. Takie przyrządy nie tylko zaspokoją potrzeby pomiaru podstawowych wielkości elektrycznych, ale także dzięki wysokiej rozdzielczości pomiarowej na zakresie prądu oraz innym specyficznym cechom, stają się idealnym rozwiązaniem w obszarze zastosowań medycznych.

Testery bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń medycznych Secutest i Seculife

Przyrządy do testowania i sprawdzania bezpieczeństwa w zgodności z normą EN62353 serii Secutest i Seculife to aparaty adresowane do pełnego sprawdzenia bezpieczeństwa urządzeń medycznych.

Różnice wynikające z interfejsu oraz w niektórych przypadkach materiale, z którego są wykonane dzielą testery na dwie części:

  • pierwsza część to aparaty dedykowane testom elektronarzędzi i maszyn,
  • druga część to testery do zastosowań w środowisku medycznym.

Testerami Secutest każdy elektryk sprawdzi elektronarzędzia, spawarki, a także aparaturę medyczną. Aczkolwiek tester Seculife dopiero umożliwia podłączenie części aplikacyjnych i pomiar prądu upływu pacjenta. Są to więc nie tylko subtelne różnice w nazwach aparatów, ale także konkretne cechy i funkcje pomiarowe, które wyróżniają poszczególne modele.

Gossen Metrawatt od dawna wspiera serwisowanie aparatury medycznej w eksploatacji rozwiązaniami takimi, jak testery z serii Seculife. Rozwój produktu zmierza zawsze do minimalizacji gabarytów zewnętrznych, przy jednoczesnym zachowaniu wszechstronności w wykonywaniu rozmaitych testów elektrycznych.

Co to oznacza w praktyce?

Testery aparatury medycznej z serii Seculife to obecnie uznane przyrządy przez wiodące marki producentów aparatury medycznej. Stanowią bardzo ważne ogniwo w realizacji przeglądu aparatury medycznej.

Intuicyjna obsługa, łatwy w rozumieniu interfejs oraz proste generowanie protokołów czynią te testery wyjątkowo skutecznymi w przeglądach aparatury medycznej.

Wszechstronność to również cecha charakterystyczna dla tych przyrządów. Testerem Gossen Metrawatt może być sprawdzany aparat do fizykoterapii, a także respirator podtrzymujący i monitorujący parametry życiowe. Testerami mogą być sprawdzane urządzenia jednofazowe, trójfazowe i przede wszystkim te, które są zasilane bezpośrednio z sieci.

Przeglądy mogą być wykonywane w takich miejscach jak bloki operacyjne, sale zabiegowe, clean roomy, a także pomieszczenia warsztatowe. Na szczególną uwagę zwraca fakt, że testery potrafią automatycznie ustawić sekwencje pomiarowe, będąc na zasilaniu z sieci separowanej, a wiadomo, że sieć IT jest bardzo często stosowana w środowisku szpitalnym.

Dokumentacja wyników – protokół

Istotnym elementem wieńczącym przegląd jest protokół. Dzięki obszernej pamięci i wygodnym przy zapisie danych interfejsie, aparaty te są niezwykle szybkie w przygotowaniu dokumentacji wyników oraz protokołów.

Dobrym rozwiązaniem przy dokumentacji wyników jest drukarka termiczna, dzięki której każdy przegląd zajmie jeszcze mniej czasu i zostanie profesjonalnie udokumentowany. Praca z drukarką jest możliwa na miejscu u klienta. Posiada ona zasilanie bateryjne, jest lekka i ma małe gabaryty.

Oprogramowanie Izytron.iq to kolejny element, dzięki któremu przyspieszysz przegląd.

Dwukierunkowy interfejs wymiany danych powoduje, że pamięć przyrządu synchronizuje się z danymi w oprogramowaniu, dzięki czemu użytkownik ma zawsze aktualny stan testerów aparatury medycznej, a wpisy nigdy się nie powielają.

Testery od Gossen Metrawatt gwarantują precyzyjny i fachowy oraz szybki przegląd aparatury medycznej.