Gossen Metrawatt Camille Bauer

Kompaktowy trójfazowy miernik parametrów jakości energii elektrycznej

Przedstawiając MAVOWATT 210, Gossen Metrawatt uzupełnia swoją ofertę przenośnych liczników energii i jakości energii, dodając ekonomiczne i – ważące zaledwie 640 g – bardzo lekkie urządzenie. Dwukierunkowy rejestrator danych, precyzyjnie mierzy wszystkie parametry istotne dla zapewnienia jakości dostaw energii elektrycznej zarówno po stronie przedsiębiorstwa energetycznego, jak i odbiorcy. Zmniejszenie jakości energii, takie jak spadki napięcia, spadki lub skoki napięcia oraz utrata mocy są wykrywane z rozdzielczością 1/2 cyklu zgodnie z normą IEC 61000-4-30, a harmoniczne są rejestrowane zgodnie z normą IEEE 519-2014/IEC 61000-4- 7. Urządzenie, które ma cztery kanały napięciowe do bezpośredniego pomiaru do 600 VRMS (CAT III) i cztery kanały prądowe, jest odpowiednie dla wszystkich istotnych parametrów wydajności, takich jak napięcie, prąd, moc czynna, bierna i pozorna. Ponadto służy jako wysoce precyzyjne dwukierunkowe czterokwadrantowe urządzenie pomiarowe do wykrywania przepływu energii, np. w elektrowniach wiatrowych i systemach fotowoltaicznych. Automatyczne wykrywanie rodzaju połączenia i sygnalizacja błędów za pomocą kolorowych diod LED zapewniają bezpieczną pracę przez cały czas. Kompaktowy MAVOWATT 210 umożliwia do siedmiu godzin pracy przy zasilaniu bateryjnym. W celu wizualizacji i oceny zintegrowany interfejs Ethernet z serwerem sieciowym umożliwia dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich bieżących i zarejestrowanych wartości pomiarowych. Operatorzy mogą tworzyć analizy i raporty za pomocą oprogramowania komputerowego Dran-View XP, które jest specjalnie przystosowane do MAVOWATT 210 i zawarte w dostawie bezpłatnie. Standardowo zakres dostawy obejmuje ponadto trzy cewki Rogowskiego o zakresie pomiarowym do 500 A, cztery przewody napięciowe oraz zasilacz. Producent oferuje również dodatkowe cęgi prądowe.

Rys. 1 Kompaktowy, przenośny, zasilany bateryjnie miernik jakości energii MAVOWATT 210 umożliwia pomiar i analizę danych dotyczących energii i sieci

Rys. 2 Gossen Metrawatt standardowo wyposaża nowy MAVOWATT 210 w zasilacz, trzy cewki Rogowskiego i cztery sondy napięciowe

O Gossen Metrawatt

Gossen Metrawatt, jeden z wiodących światowych dostawców systemów pomiarowych, opracowuje i dystrybuuje szeroką gamę wysokiej jakości urządzeń pomiarowych i testujących dla przemysłu elektrycznego oraz różnych gałęzi przemysłu i sektora publicznego.

Marka Gossen Metrawatt od dziesięcioleci jest synonimem bezpieczeństwa i jakości „Made in Germany”. Jej asortyment obejmuje technologię pomiarową i testową dla bezpieczeństwa elektrycznego instalacji, urządzeń i maszyn, a także dla branży e-mobilności i technologii medycznej. Dodatkowe kluczowe obszary zainteresowania to jakość energii, technologia testowania akumulatorów, multimetry, kalibratory, technologia zasilania i systemy zarządzania energią. Aby zapewnić prawdziwie kompleksowe portfolio bezpieczeństwa elektrycznego, Gossen Metrawatt oferuje również stale rosnącą gamę usług cyfrowych i usług w chmurze oraz wspiera swoich klientów wszechstronnym programem szkoleniowym i szeroką gamą usług posprzedażnych.

Gossen Metrawatt jest częścią GMC Instruments Group, która obejmuje również innych wyspecjalizowanych producentów technologii pomiarowych i testujących – w szczególności Camille Bauer Metrawatt, Dranetz, Prosys, Seaward i Rigel oraz Kurth Electronic. Marki Camille Bauer i Rigel dodają do portfolio różne przetworniki, przyrządy wyświetlające i systemy detekcji dla inżynierii wysokoprądowej, a także specjalne urządzenia pomiarowe, testujące i testujące funkcjonalne dla sektora medycznego. Grupa GMC-I prowadzi własne centrum kalibracji z certyfikatem DAkkS, które wykonuje kalibracje DAkkS, ISO i kalibracje fabryczne dla praktycznie wszystkich mierzonych wielkości elektrycznych. Grupa GMC-I posiada zakłady rozwojowe i produkcyjne w Niemczech, Szwajcarii, Anglii i USA oraz ogólnoświatową sieć sprzedaży własnych firm i partnerów handlowych.